Lovex

2. března 2008 v 13:16 | Kimi |  Lovex
Příběh začal v zimě 2001/2002, kdy se staří přátelé po letech hraní v různých skupinách sešli, aby začali hrát rock se spoustou emocí a spoustou legrace. Skupina, která milovala srandu a sebeironii, se nemohla jmenovat jinak než Lovex. Uběhlo několik let, složení skupiny se měnilo až roku 2004, kdy Lovex našli svou konečnou sestavu.
Skupina se dostala do povědomí veřejnosti v roce 2005, kdy debutové singly Bleeding a Guardian Angel ovládly éter a žebříčky prodejnosti. Guardian Angel byla jednou z nejhranějších písní roku a v prodejní hitparádě se udržela celých 13 týdnů. Všechny singly -Guardian Angel, Bleeding, Anyone Anymore, Die A Little More a Remorse- se dostaly ve finském oficiálním singlovém žebříčku mezi tři nejlepší. Úspěšné singly pak následovalo fanoušky netrpělivě očekávané debutové album Divine Insanity. Hudba a texty energických rockových písniček na albu složila sama skupina. Divine Insanity, nahrané ve studiích Inkfish, vyšlo 1.3.2006. Album získalo zlatou desku a zárověň se udrželo v oficiální albové hitparádě po neuvěřitelných 19 týdnů.
Skupina, se svými chytlavými riffy a melodiemi stejně jako energickými vystoupeními vzbudila zájem i v Německu. V prosinci 2006 podepsali Lovex smlouvu s Gun Records, tímtéž vydavatelstvím, které v Německu proslavilo HIM. Divine Insanity vyšlo 16.2.2007 v Německu, Švýcarsku a Rakousku. V roce 2007 se uskutečnila dvě turné Lovex po Německu, Rakousku, Švýcarsku a České republice.
Lovex se postavili nové výzvě na začátku roku 2007, kdy se zúčastnili národního kola soutěže Eurovize. Po těsném závodě se Lovex s písní Anyone Anymore umístili na třetím místě.
I Japonské EMI Toshiba podlehli Lovex a jejich úspěšnému albu, takže Divine Insanity vyšlo 19.9.2007 i v Japonsku.
Stejně tak rok 2008 přinese nové studiové album Lovex, které vyjde v květnu. I tohle album bude melodické a plné emocí, ale na druhé straně tvrdší a agresivnější než to předcházející. První písnička z nového alba, Take A Shot, je plná nové energie a má v sobě prvky hudby 80.let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama